Nareszcie nadszedł czas, kiedy dni stają się coraz dłuższe, słońce zdecydowanie częściej wpada do naszych mieszkań a kwitnące pąki drzew wypełniają pokoje kolorami… To jest też idealny moment aby sprawić by wiosna jak najczęściej zaglądała w nasze okna.

Poniżej przedstawiamy kilka prostych wskazówek, które odświeżą Wasze wnętrze, dodając mu energii na cały rok!

Okno bez firan jak ogród bez kwiatów

Zdecydowanie najprostszym sposobem aby Twoje mieszkanie nabrało wigoru po długich zimowych miesiącach jest idealnie dobrana firana. Lejąca i delikatnie układająca się tkanina zmiękczy i rozproszy wpadające do naszego wnętrza promienie słońca napełniając nas pozytywną energią na cały dzień. Nowoczesny i elegancji woal najlepiej sprawdzi się więc w salonie lub sypialni (pamiętajmy, że tkanina sięgająca podłogi dodatkowo optycznie powiększy nasze piękne wnętrze!). Nie tylko materiał ale także kolor firanki wprowadzi do naszego mieszkania wiosenną metamorfozę. Istnieją pomieszczenia, w których na wiosnę naprawdę warto poszaleć! Tam zapominamy o ekstrawagancji, modzie i nowatorskim podejściu liczy się tylko lekkość, świeżość i rodzinna atmosfera. Jak gipiura w kwiaty, to tylko w kuchni! A jak delikatna, błyszcząca firana w pastelowe wzory to gdzie indziej, jak nie w pokoju dziecka, naszej Królewny?  
 

Gotowa firana z woalu z pasem cyrkonii                     Gotowa firana do pokoju dzieci i starszych dziewczynek             
  

Zasłony- funkcjonalność i design w jednym

Zapewniają większą prywatność, przysłaniają blask ulicznej lampy i sprawiają, że chwile spędzone w pokoju dziecka czy sypialni robią się jeszcze bardziej przytulne… Mogą delikatnie podkreślić wystrój lub stać się głównym elementem ozdobnym naszego pomieszczenia. Aby jednak nie zdominowały całej aranżacji warto postawić na klasykę i zawiesić jednolite zasłony w jasnym i neutralnym kolorze. W salonie lub sypialni idealnie sprawdzi się niezwykle efektowny szary i długi materiał z błyszczącymi cyrkoniami. Za to w pokoju córki (który szczególnie mocno chcemy uchronić przed ciekawskimi spojrzeniami) możemy już zdecydowanie bardziej poszaleć. Tu liczą się wyraziste kolory i fantazyjne wzory!

         Szara zasłona z cyrkoniami na przelotkach       Zasłona gotowa w serduszka ozdobiona taśmą z cyrkonii

 

Jeśli okno jest zwierciadłem domu, to parapet jest ramą tego lustra :)

Piękny i zadbany parapet jest równie istotny jak elegancka i dopasowana firanka. Oczywiście najprostszą i najbardziej uniwersalną ozdobą są kwiaty - zarówno te cięte w błyszczących wazonach, jak i te wieloletnie w dekoracyjnych donicach. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się też rośliny, które nie tylko dodadzą charakteru naszemu mieszkaniu…ale także domowym potrawom! Może więc ogródek ziołowy na parapecie? Jedno jest pewne…  wiosną postaw na naturalne elementy i lekkie dodatki!